8d8bbf91e0d2e6facc8440a219c85874cbfc5cad

podcast

18. Maskować czy poznawać? Czyli o włączeniu NMRP do terapii PCOS z Pauliną Biegańską-Szczepaniak

Duża nieregularność cyklu w zespole policystycznych jajników, nie do końca jednoznaczne objawy i wątpliwości odnośnie tego, kiedy naprawdę miała miejsce owulacja mogą powodować, że tracimy zaufanie do własnego organizmu.

Dlatego odpowiem dzisiaj na pytanie Czy kobieta z PCOS może z powodzeniem stosować naturalne metody rozpoznawania płodności? Na forach poświęconych zespołowi policystycznych jajników często można przeczytać, że pierwszym rozwiązaniem jakie zostało zaproponowane było włączenie antykoncepcji.

Moja rozmówczyni odpowie więc na pytanie czy lekarz powinien włączać terapię hormonalną u pacjentki z PCOS od razu na pierwszej wizycie? Na podstawie mojego kontaktu pacjentkami i mini badania, które przeprowadziłam jakiś czas temu wiem również, że u części z nich po odstawieniu antykoncepcji przy PCOS sytuacja jest gorsza niż przed rozpoczęciem stosowania tabletek, niezależnie od przyczyny włączenia hormonów. Również tą tajemnicę wyjaśnimy podczas rozmowy.

W dzisiejszym odcinku goszczę Paulinę Biegańską-Szczepaniak, która jest lekarką i założycielką Szansy Poznania – platformy w całości poświęconej naturalnej metodzie rozpoznawania płodności.

Scroll to Top