zofia pomes

Nazywam się

Zofia Pomes

Moja przygoda z dietetyką rozpoczęła się od pierwszych prób odchudzania w liceum. Studia dietetyki rozpoczęłam z zaburzeniami odżywiania, a zakończyłam jako zdrowa, świadoma roli żywienia w długoterminowym utrzymaniu zdrowia osoba. Sama wypróbowałam dziesiątki diet, doświadczyłam problemów zdrowotnych, które choć uciążliwe i frustrujące w tamtym czasie, obecnie twierdzę, że pozwoliły mi lepiej zrozumieć osoby, które zwracają się do mnie po pomoc.

Już na studiach byłam bardzo dociekliwa i potrafiłam spędzić godziny na szukaniu odpowiedzi, które potwierdziłyby lub obaliły jakąś informację. Tak robię i teraz. Szukam, weryfikuję i podaję dalej, by inni mogli z niej korzystać i świadomie kształtować swoje zdrowie.

zofia pomes

Jak zostałam

specjalistką od pcos

W 2016 roku pracę zaczynałam jako dietetyk sportowy. Ukończyłam nawet kurs trenera personalnego. Jednak coraz częściej coś świtało mi w głowie, że na zdrowie długoterminowo ma wpływ całokształt tego co dla niego robimy. Chciałam o tym głośno mówić, i tak powstał blog Holistycznie Zdrowi. Z czasem zgłaszało się do mnie coraz więcej pacjentek z PCOS, które stały się moją motywacją do zgłębiania wiedzy szczególnie w zakresie kobiecego zdrowia hormonalnego. To skłoniło mnie do napisania ebooka PCOS od A do Z: wiedza, dieta, suplementacja. W ten sposób ten obszar dietetyki stał się moją szczególną specjalizacją, którą rozwijam na co dzień.

Prywatnie, jestem szczęśliwą żoną i mamą małego urwisa, którego kocham nad życie. Chyba dopiero po urodzeniu syna, tak naprawdę zdałam sobie sprawę, co mogą czuć kobiety, które ze względu na niepłodność nie mają takiej możliwości. Tym większa jest moja motywacja do tego, by pomóc im ten cel osiągnąć.

Holistycznie Zdrowe wartości

Wolność

Za każdą osobą stoi historia, jej przyzwyczajenia i możliwości. Nie narzucamy rozwiązań, ale udostępniamy wiedzę i dajmy wolność wyboru. Nie ma rozwiązań uniwersalnych. Twoje ciało, twój umysł, twój styl życia, twoje relacje, twoje pasje. To wszystko ma znaczenie dla wyborów, które będą dla Ciebie najlepsze.

Prawda

Wykorzystujemy rzetelne źródła wiedzy, w tym wiedzę z dobrej jakości badań naukowych. Zalecenia opieramy o aktualne rekomendacje i analizę badań laboratoryjnych. Nie podpisujemy się pod medycyną alternatywną.

Natura

Polecamy rozwiązania naturalnie współgrające z potrzebami organizmu: odżywczą dietę, codzienny ruch, wsparcie psychologiczne. Ważne jest dla nas poszanowanie natury.

Empatia

Staramy się, by każda osoba, z którą współpracujemy miała przestrzeń do bycia wysłuchaną, bo to z kolei przekłada się na lepsze poznanie jej potrzeb i problemu. Wiemy, że czymś normalnym jest mieć czasem ochotę na kawałek ulubionego ciasta. Dlatego stosujemy zasadę 80/20.

mgr Zofia Pomes

Moje doświadczenie

 Uniwersytet Medyczny w Poznaniu, studia ukończone w 2017 roku 

  (School of Insulin Resistance Therapy) zakończony egzaminem z oceną pozytywną i tytułem specjalisty przyjaznego insulinoopornym 

  Koło Naukowe Dietetyki Klinicznej UMP w Poznaniu

  Koło Naukowe Dietetyki Klinicznej UMP w Poznaniu

mgr Zofia Pomes

Moje doświadczenie

 Uniwersytet Medyczny w Poznaniu, studia ukończone w 2017 roku 

  (School of Insulin Resistance Therapy) zakończony egzaminem z oceną pozytywną i tytułem specjalisty przyjaznego insulinoopornym 

  Koło Naukowe Dietetyki Klinicznej UMP w Poznaniu

  Koło Naukowe Dietetyki Klinicznej UMP w Poznaniu

alicja perlińska

Nazywam się

Alicja Perlińska

I jestem dietetykiem z dyplomem uzyskanym na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Moje zainteresowanie żywieniem zrodziło się podczas wielu lat trenowania karate, jednak obecnie bliższa jest mi dietetyka kliniczna. Szczególnie interesuje mnie kobiece zdrowie hormonalne, Zespół Policystycznych Jajników, endometrioza, insulinooporność oraz wspomaganie płodności zarówno kobiecej, jak i męskiej.

Wyznaję zasadę, że dieta powinna być przyjemna i bogata w lubiane produkty. Wolna od wyrzeczeń czy zakazów. Ma nieść za sobą korzyści zdrowotne, a przede wszystkim uczyć dobrych nawyków, które zostaną na lata.

Poza dbaniem o swoje zdrowie, jestem miłośniczką spędzania czasu na łonie natury, najlepiej z bliskimi osobami. Uwielbiam otaczać się kwiatami oraz kolorowymi przedmiotami, które dodają mi energii.

Scroll to Top